regulamin

Regulamin i FAQ

Przed konsultacją proszę zapoznać się z regulaminem świadczenia usług przez poradnię online 2w1 dietetyki.

Spis treści:

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest usługa dietetyczna?

Usługa dietetyczna to wszystko to, co wykonuję w ramach swojej praktyki dietetycznej, czyli przeprowadzanie wywiadu dietetycznego (inaczej nazywanego konsultacją dietetyczną), układanie jadłospisów, wykonywanie e-booków na zamówienie oraz rozpisywanie indywidualnych zaleceń dietetycznych dobranych dla pacjenta.

Jakie obowiązki posiadam świadcząc usługi dietetyczne?

Obowiązują mnie nie tylko normy etyczne, ale taże tajemnica zawodowa – wszystkie informacje, które przekazuje mi pacjent z chwilą chęci podjęcia współpracy są poufne i tylko do mojej informacji.

Świadcząc usługi dietetyczne jestem zobowiązana do przeprowadzania rozmów w atmosferze wzajemnego poszanowania z zachowaniem zasad kultury oraz z dbałością o przestrzeganie zaleceń Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, WHO i innych, międzynarodowych gremiów stanowiących o wytycznych żywienia indywidualnego i zbiorowego.

Odbierając wykształcenie wyższe na kierunku dietetyka zobowiązuję się do wykonywania usług zgodnych jedynie ze sztuką medyczną oraz w oparciu o najnowsze badania naukowe z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm.

Przede wszystkim liczy się dla mnie dobro pacjenta, dlatego ze szczerością będę informować o zagrożeniach płynących ze stanu zdrowia pacjenta oraz jestem zobowiązana do podjęcia dialogu mającego na celu zminimalizowania ryzyka chorób dietozależnych. Prosto rzecz ujmując – nie owijam w bawełnę. 😉

Jakie obowiązki posiada osoba zgłaszająca się na konsultację?

Przede wszystkim zależy mi, aby osoba przygotowała się do konsultacji i przestrzegała terminów konsultacji oraz umówionych godzin.

W interesie pacjenta jest informowanie mnie o stanie swojego zdrowia, a zatajanie ważnych informacji może skutkować źle dobraną terapią żywieniową.

Najczęściej zadawane pytania

Ile będę czekać na termin wizyty?

Wszystko zależy od osobistych preferencji umawiającego się oraz dostępnych terminów. Proszę zapisywać się z tygodniowym wyprzedzeniem.

Ile będę czekać na gotowy jadłospis?

Jadłospisy indywidualne wysyłam do pacjentów w ciagu 14 dni roboczych od daty konsultacji. Do czerwca 2024 czas oczekiwania może ulec wydłużeniu.

Jak wygląda konsultacja dietetyczna?

Konsultacja dietetyczna to zbieranie wywiadu żywieniowego. Podczas konsultacji pytam o stan zdrowia, samopoczucie oraz preferencje żywieniowe. Przyglądam się żywieniu w okresie całego życia, a także wybieram kluczowe momenty, mogące mieć wpływ na życie pacjenta.

Konsultacja żywieniowa jest dopasowana do potrzeb pacjenta i może wyglądać trojako:

  1. Konsultacja wstępna – czyli pierwsza konsultacja. Podczas niej poznajemy się, a ja zbieram informacje o pacjencie. W zależności od rodzaju konsultacji (indywidualna, dla par, konsultacja korekcyjna) może ona trwać od 1 h – 2 godzin.
  2. Konsultacja kontrolna – każda kolejna konsultacja po pierwszej konsultacji. Jest krótsza oraz nie zawiera już dokładnego wywiadu, ale monitorowanie postępów pacjenta oraz rozmowę i trwającej terapii dietetycznej.
  3. Konsultacja pojedyncza – polecana dla osób, które chciałyby swój przypadek skonsultować ze specjalistą. Odbywa się na zasadzie luźnej rozmowy, po której osoba dostaje krótkie zalecenia indywidualne i wskazówki dotyczące żywienia. Konsultacja jest swego rodzaju “kursem” instukcji obsługi swojego organizmu. Ten rodzaj konsultacji nie wyklucza kontynuacji współpracy w przyszłości.

Jak wygląda jadłospis indywidualny?

Jest to tygodniowa rozpiska, składająca się od 15 do 42 posiłków na tydzień.

Ilość posiłków uzależniona jest od preferencji pacjenta, potrzeb fizjologicznych oraz chorób współistniejących.

Zapracowana osoba pracująca w systemie zmianowym lepiej skorzysta z 4 posiłków na dobę (28 posiłków tygodniowo), a inaczej będę traktować kobietę z cukrzycą ciężarnych w III trymestrze ciąży (42 posiłki tygodniowo).

Gdzie znajdę cennik?

Cennik znajduje się w zakładce Moja Oferta.

Do kiedy trzeba uiścić opłatę za konsultację?

Konsultację trzeba opłacić na 3 dni przed planowanym terminem wizyty na podany niżej numer konta:

2 w 1 dietetyka Zuzanna Skonieczna

56 1090 1737 0000 0001 4700 7166

Do kiedy trzeba uiścić opłatę za jadłospis?

Jadłospis należy opłacić niezwłocznie po otrzymaniu skończonego jadłospisu na podany niżej numer konta:

2 w 1 dietetyka Zuzanna Skonieczna

56 1090 1737 0000 0001 4700 7166

Czym różni się konsultacja indywidualna od konsultacji dla pary?

Konsultacja indywidualna przeprowadzana jest tylko dla jednej pacjentki/jednego pacjentka.

Konsultacja dla pary to usługa kierowana głównie dla par starających się o dziecko i przeprowadzana jest w trzy osoby.

Odwoływanie i przenoszenie konsultacji

Jest możliwe przeniesienie terminu wizyty najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem wizyty. Można to zrobić:

UWAGA Jeśli wizyta jest odwoływana tego samego dnia co planowana konsultacja, to pacjent ponosi bezzwrotnie 100% kosztów konsultacji.

W przypadku konsultacji, które zostały opłacone i przeniesione na inny termin, nie trzeba ponownie uiszczać opłaty.

Czy mogę otrzymać rachunek albo fakturę za usługi dietetyczne?

Tak – mogę wystawić zarówno rachunek, fakturę proforma jak i fakturę.

Każdorazowo prosiłabym o dostarczenie danych do faktury na maila zuzanna@2w1dietetyka.pl

W jaki sposób odbywa się konsultacja? Online czy na żywo?

Jeśli jesteś z Poznania i okolic, to zapraszam Cię na wizytę stacjonarną. Podczas wizyty stacjonarnej dokonuję pomiarów oraz analizy składu ciała nowoczesnym aparatem InBody. 

Stacjonarnie
 
Zapraszam na Naramowicką 84 w Poznaniu (I piętro, budynek JawaDent). Na miejscu jest parking dla pacjentów. Wjazd na teren obiektu od ulicy Ziarnistej obok fortu.

Online 

Konsultacja odbywa się online poprzez popularne i łatwo dostępne komunikatory takie jak messenger, Skype, WhatsApp, FaceTime, Zoom. Korespondencję dotyczącą wizyt i jadłospisów wymieniam z pacjentami drogą mailową i telefoniczną a także poprzez dedykowany portal dietetyczny.