Konsultacja dietetyczna

Zuzanna Skonieczna dietetyk Poznań, dietetyk online, dieta dla kobiet w ciąży

Stoisz przed wyborem mojej usługi, ale zastanawiasz się, jak to to wszystko jest zorganizowane? Chcesz wiedzieć, jak przygotować się na konsultację i co ze sobą zabrać? A może chcesz dokładnie znać przebieg konsultacji dietetycznej w wersji online i wersji tradycyjnej – na żywo? Przeczytaj poniższe wskazówki i zarezerwuj wizytę!

Pierwsza konsultacja

Pierwsza konsultacja jest dłuższa, ponieważ będziemy rozmawiać o Tobie i Twoich oczekiwaniach, Twojej historii oraz dolegliwościach. Taka rozmowa z reguły trwa do 1,5 godziny. Ustalimy w trakcie tej rozmowy, co lubisz jeść, za czym nie przepadasz oraz dostosujemy kurację dietetyczną do Twojego planu dnia i rutyny.

Pomiary

Na pierwszej konsultacji będę Cię mierzyć (obwód w pasie, obwód brzucha, obwód bioder oraz inne obwody np. ud i ramion – na życzenie) i ważyć (przy pomocy specjalnej wagi).

Sprawdzę kondycję Twoich włosów, paznokci oraz skóry.

Na życzenie i za dopłatą wykonam Ci analizę składu ciała specjalnym urządzeniem TANITA.

UWAGA – kobiet ciężarnych nie mierzę aparatem TANITA. Używam fałdomierza oraz centymetra krawieckiego do ściągania pomiarów. Urządzenie TANITA wykorzystuje bioimpedancję elektryczną, której nie powinno się stosować w ciąży i gdy ma się wszczepiony rozrusznik serca.

KONSULTACJE STACJONARNE SĄ ZAWIESZONE DO ODWOŁANIA! ZAPRASZAM NA KONSULTACJE ONLINE

Pierwsza konsultacja online

Konsultacja online jest wygodną formą przeprowadzania wywiadu dietetycznego, chociażby z tego względu, że możesz zgłosić się do mnie z jakiegokolwiek miejsca w Polsce (lub na świecie). Nawet jeśli mieszkasz w Poznaniu, to możesz skorzystać z tej formy współpracy, dzięki czemu ominiesz stanie w korkach, remonty oraz korzystanie z komunikacji miejskiej. W dodatku jest to konsultacja bez kontaktu fizycznego, dlatego w dobie koronawirusa możesz czuć się bezpiecznie.

Taka konsultacja nie jest pozbawiona wad – nie mogę obiektywnie ocenić kondycji Twoich włosów, skóry i paznokci ani wykonać pomiarów analogowych (kaliper i miarka, waga) ani urządzeniem do pomiarów składu ciała. Konsultacja online zabiera mniej czasu, ale wymaga od Ciebie wcześniejszego przygotowania.

Przed konsultacją koniecznie zmierz centymetrem krawieckim:

  • obwód pasa,
  • obwód brzucha,
  • obwód bioder przez pośladki.

Do tego zważ się na czczo, po oddaniu stolca oraz moczu (w samej bieliźnie).  Zanotuj wyniki.

Pierwsza konsultacja jest dłuższa, ponieważ będziemy rozmawiać o Tobie i Twoich oczekiwaniach, Twojej historii oraz dolegliwościach. Taka rozmowa z reguły trwa do 1,5 godziny. Ustalimy w trakcie tej rozmowy, co lubisz jeść, za czym nie przepadasz oraz dostosujemy kurację dietetyczną do Twojego planu dnia i rutyny.

Przed konsultacją poproszę Cię o przesłanie mi drogą elektroniczną badań. Przykładowy zestaw badań znajdziesz poniżej. 

Badania

Jeśli jesteś osobą zdrową, to wyniki morfologii krwi w zupełności wystarczą.
Jeśli cierpisz na zdiagnozowane choroby, weź ze sobą dokumenty potwierdzające ten stan (np. przy niedoczynności tarczycy wyniki TSH, FT3, FT4), przy cukrzycy ciężarnych wyniki krzywej cukrowej. Mile widziana jest morfologia krwi, badanie moczu oraz glukoza na czczo. 
Jeśli podejrzewasz u siebie jakieś choroby, najpierw zasięgnij porady lekarza. 
 
Nie wiesz, jakie badania przynieść na konsultację? Napisz zuzanna@2w1dietetyka.pl
 

Płatności 

 
Płatność za konsultację ureguluj przy pomocy przelewu bankowego. 
 

2 w 1 dietetyka Zuzanna Skonieczna

ul. Hawelańska 11/41

61-625 Poznań

nr konta bankowego 56 1090 1737 0000 0001 4700 7166 

Akceptuję także transakcje przez Paypal (zuzanna@2w1dietetyka.pl).
 
 
Zamów dietę, dieta w ciąży, dieta dla mam, dobry dietetyk Poznań