Dieta w ciąży

Dieta w ciąży, co jeść w ciąży, czego nie jeść w ciąży, co mogę jeść w ciąży, cukrzyca ciężarnych dieta, cholestaza ciążowa dieta, niedoczynność taczycy dieta, dieta ciężarnej

Ciąża to krytyczny moment, w którym rozwijające się dziecko w łonie matki potrzebuje najlepszej jakościowo diety. Począwszy od zapłodnienia, poprzez organogenezę, czyli formowanie organów dziecka, aż po harmonijny przyrost masy ciała i rozwój mózgu. Czas ciąży to nie tylko rozwój dziecka, ale też rozwój matki – ciało zupełnie zmienia się pod wpływem hormonów, dojrzewając z dnia na dzień. Ciąża to odmienny stan, w którym zdarzają się zaburzenia metabolizmu glukozy, co nazywane jest cukrzycą ciężarnych. Stan ten dotyka od 3-10% kobiet ciężarnych. Mama musi dbać o odpowiednią podaż kwasu foliowego, witamin, białka, węglowodanów i tłuszczu, aby odżywić nie tylko siebie, ale też małego lokatora swojego brzucha. To w ciąży przyszła mama programuje zdrowie dziecka, a badania pokazują, że od tego, co przyszła mama je zależy stan zdrowia malucha.

Cennik

Indywidualna konsultacja dietetyczna – 200 zł

Usługa zawiera indywidualną rozmowę wraz z pomiarami i analizą Twojego przypadku. Wyposażę Cię w potrzebne i zweryfikowane informacje dotyczące tego, jak jeść w ciąży i jak powinna wyglądać Twoja dieta w ciąży. Na życzenie otrzymujesz podsumowanie rozmowy wraz z krótkimi wskazówkami. Zapomnij o niesprawdzonych informacjach z internetu i ciesz się ciążą bez wymiotów, zgagi, hemoroidów i nudności!

Indywidualna konsultacja dietetyczna PLUS – 280 zł

Pakiet zawiera indywidualną konsultację dietetyczną wraz z analizą Twojego przypadku. Wyposażę Cię w potrzebne i zweryfikowane informacje dotyczące tego, jak jeść w ciąży i jak powinna wyglądać Twoja dieta w ciąży. Po konsultacji otrzymujesz spersonalizowany PDF z zaleceniami ułożonymi tylko dla Ciebie i tygodniowy jadłospis wraz z wydrukiem na lodówkę i listą zakupów. Zapomnij o niesprawdzonych informacjach z internetu i ciesz się ciążą bez wymiotów, zgagi, hemoroidów i nudności!

Pakiet CUKRZYCA CIĘŻARNYCH na miesiąc – 399 zł

Pakiet zawiera indywidualną konsultację dietetyczną wstępną wraz z pomiarami, kontrolą przyrostu masy ciała po miesiącu i dwutygodniowym jadłospisem dostosowanym do Twoich preferencji smakowych. W pakiecie dostajesz:

– godzinną konsultację wstępną,

– półgodzinną konsultację kontrolną,

– dwa tygodnie jadłospisu.

UWAGA Pakiet można wykorzystać w okresie 40 dni od zakupu! Niezrealizowane konsultacje i jadłospisy nie zostaną zrealizowane oraz nie podlegają zwrotowi.

Pakiet 3 konsultacji z zaleceniami na I, II i III trymestr ciąży – 399 zł

Pakiet zawiera trzy indywidualne konsultacje dietetyczne na początku każdego trymestru ciąży wraz z odpowiednimi pomiarami, analizą przypadku, analizą badań oraz kontrolą przyrostu masy ciała.

Wizyta kontrolna – 120 zł

Wizyta, która odbywa w dogodnym dla Ciebie czasie, podczas której poznasz swoje postępy, sprawdzisz masę ciała oraz omówisz dalsze kroki w dietoterapii.

Tygodniowy jadłospis indywidualny – 120 zł

7 dni indywidualnego jadłospisu dopasowanego tylko i wyłącznie do Ciebie! Jadłospis uwzględnia Twój wiek, masę ciała, wzrost, płeć, historię choroby, schorzenia współistniejące, aktywność fizyczną i stan fizjologiczny. Do każdego jadłospisu dołączam listę zakupów, propozycję ćwiczeń dostosowanych do każdego trymestru ciąży, których realizacja pomoże Ci osiągnąć cel i zdrowie Twoje i malucha. Na życzenie w jadłospisie znajdą się rozpisane makroskładniki węglodowany, białka, tłuszcze) oraz wybrane przez pacjentkę witaminy (np. foliany czy żelazo).

Jak jeść w ciąży, co jeść w ciąży, dieta w ciąży, cukrzyca ciężarnych, cukrzyca ciężarnych dieta

Zamów dietę