Dieta dla płodności

W jaki sposób można wesprzeć leczenie płodności dietą? Czy dieta dla płodności faktycznie istnieje? Czy to w ogóle jest możliwe? Wiele osób ma wątpliwości, czy zmiana stylu życia ma sens, często zaczynając od inseminacji, czy leczenia farmakologicznego. Często przyczyna tkwi zupełnie gdzie indziej! Są to między innymi zaburzenia metaboliczne takie jak otyłość, mutacja genu MTHFR albo PAI-1, zaburzenia hormonalne takie jak niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, czy niedowaga. W każdym z tych przypadków przyda Ci się specjalistyczna dieta, która wesprze Twoją płodność, poprawi parametry nasienia, zwiększy odsetek występowania owulacji, zwiększając szansę na potomka. 

Dieta w płodności, dieta osób starających się o dziecko, dieta przed ciążą, dieta na płodność

Profesjonalne wsparcie płodności dietą

Wiele par po wielu bezskutecznych próbach zajścia w ciążę słyszy słowa – to niepłodność. Ograniczona płodność zarówno u kobiet jak i u mężczyzn jest już plagą XXI wieku. Wiele par na początku jest w szoku, ponieważ nie wiedzą, jak leczyć niepłodność. Brzmi znajomo? I choć może to być zarówno niepłodność idiopatyczna, wtórna, jak i immunologiczna, to terapia każdej z nich sprowadza się do zmiany trybu życia i wprowadzenia diety poprawiającej płodność. Dzięki badaniom naukowym wiemy, że wpływ diety na płodność jest niepodważalny i stosowanie diety na poprawę płodności wiąże się z większymi szansami na posiadanie potomka.

Dietetyczne wsparcie płodności kobiet, dieta dla płodności, co jeść aby zajść w ciążę

Dieta dla płodności – dla kobiet

Wpływ diety na płodność został dobrze udokumentowany na przestrzeni ostatnich kilku dekad. Kwas foliowy, który jest silnie rekomendowany kobietom przed ciążą, wpływa znacząco na zmniejszenie odsetka niepłodności u kobiet, poronień oraz strat dziecka. Zbilansowana i dostosowana do potrzeb dieta zawierająca pełne ziarna, nasiona roślin strączkowych, dobry jakościowo drób, ryby i owoce morza przyczyna się do znacznego zwiększenia płodności, co wykorzystuje się w terapiach leczniczych. Dieta przyszłej mamy to nie tylko inwestycja w swoje ciało, ale także budowanie przyszłości swojego dziecka. 

 

Dieta dla przyszłego taty, płodność mężczyzn, jak poprawić płodność mężczyzn, poprawa nasienia mężczyzn

Dieta dla płodności –  dla mężczyzn

W nasieniu jest niewiele plemników, są mało ruchliwe, pomutowane; tam nie ma witki, tam główka jest zdeformowana… Czy wiesz, że jakość nasienia przeciętnego polskiego mężczyzny drastycznie spadła od lat 90.?  I tak z roku na rok coraz więcej mężczyzn ma problemy z niepłodnością – po stronie mężczyzn leży ok. 30% niepowodzeń w staraniu się o dziecko. Niektórzy badacze mówią, że więcej…
Mam jednak dobrą wiadomość. To da się naprawić. Dietą można naprawdę wiele wyrównać. W staraniu się o dziecko to wytrwałość przynosi najlepsze rezultaty – to droga dla upartych, gdzie na końcu czeka upragniony potomek. Cynk, koenzym Q10, selen…to tylko kilka składników, które wspierają męską płodność. Nie musisz rezygnować z „porządnego” męskiego jedzenia, aby być płodnym. W leczeniu niepłodności trzeba już postawić na wszystkie dostępne składniki; także na mięso. I wszystkie warzywa! Bo o ile z mięsem mężczyźni problemu nie mają, to z warzywami…już tak! Pomogę Ci polubić warzywa, owoce i jedzenie, które przyspieszy Wasze starania i uczyni Cię bardziej płodnym. 

Cennik – dieta dla płodności

Konsultacje dietetyczne

Indywidualna konsultacja dietetyczna wraz z analizą przypadku i korekcją błędów żywieniowych – 200 zł 

Pakiet zawiera indywidualną rozmowę wraz z pomiarami i analizą Twojego przypadku. Po wizycie otrzymujesz spersonalizowany PDF z zaleceniami diety dla płodności ułożonymi tylko dla Ciebie. Zalecenia te pozwolą Ci wprowadzić zmiany w swoim codziennym jedzeniu tak, aby zintensyfikować płodność.

Konsultacja dietetyczna dla pary wraz z analizą przypadku i korekcją błędów żywieniowych – 270 zł 

Pakiet zawiera indywidualną rozmowę wraz z pomiarami i analizą przypadku i nawyków żywieniowych Was obojga. Po wizycie otrzymacie spersonalizowany PDF z zaleceniami diety dla płodności ułożonymi tylko dla Was. Zalecenia te pozwolą Wam wprowadzić zmiany w swoim codziennym jedzeniu tak, aby zintensyfikować Waszą płodność.

Indywidualna konsultacja dietetyczna wraz z analizą przypadku i tygodniowym jadłospisem oraz planem poprawy płodności – 320 zł

Pakiet zawiera indywidualną rozmowę wraz z pomiarami i analizą Twojego przypadku oraz tygodniowy jadłospis uwzględniający Twoje ograniczenia żywieniowe, historię choroby oraz preferowane produkty. Po wizycie otrzymujesz spersonalizowany PDF z zaleceniami ułożonymi tylko dla Ciebie, tygodniowy jadłospis, listę zakupów oraz wydruk diety na lodówkę. Zalecenia i jadłospis pozwolą Ci w kontrolowany sposób wprowadzić zmiany w swoim codziennym jedzeniu bez problematycznego samodzielnego kreowania diety.

Konsultacja dietetyczna dla pary wraz z analizą przypadku i tygodniowym jadłospisem oraz planem poprawy płodności – 390 zł

Pakiet zawiera indywidualną rozmowę wraz z pomiarami i analizą przypadku i nawyków żywieniowych Was obojga oraz tygodniowy jadłospis. Po wizycie otrzymacie spersonalizowany PDF z zaleceniami ułożonymi tylko dla Was wraz z małżeńskim jadłospisem dopasowanym do Waszej masy ciała, wzrostu, wieku i stanu fizjologicznego, listę zakupów oraz wydruk diety na lodówkę. Zalecenia i jadłospis pozwoli Wam wprowadzić zmiany w swoim codziennym jedzeniu, ułatwi kontrolę porcji oraz zaoszczędzi czas na samodzielnym kreowaniu diety.

Wizyta kontrolna – 120 zł

Wizyta, która odbywa się raz na dwa tygodnie lub raz na miesiąc, podczas której poznasz swoje postępy, sprawdzisz masę ciała oraz omówisz dalsze kroki w swojej kuracji. 

Jadłospisy

Tygodniowy jadłospis indywidualny – 120 zł

7 dni indywidualnego jadłospisu dopasowanego tylko i wyłącznie do Ciebie i uwzględniający Twój wiek, masę ciała, wzrost, płeć, historię choroby, schorzenia współistniejące i aktywność fizyczną. Do każdego jadłospisu dołączam propozycję ćwiczeń, których realizacja pomoże Ci osiągnąć cel.

Tygodniowy jadłospis dla pary – 170 zł

7 dni indywidualnego jadłospisu dopasowanego tylko i wyłącznie dla Was i uwzględniający Wasz parametry fizjologiczne, historie choroby, Wasze schorzenia współistniejące i aktywność fizyczną. Do każdego jadłospisu dołączam propozycję ćwiczeń, których realizacja pomoże Wam, czy to w pojedynkę, czy to wspólnie osiągnąć cel.

Inne 

Profesjonalna analiza składu ciała – 50 zł

Pomiar ilości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, masy kości, zawartości wody w organizmie, wieku metabolicznego, ilości tkanki wisceralnej przy użyciu profesjonalnej wagi medycznej Tanita (opcja tylko w gabinecie – niedostępne do odwołania).

Dieta dla płodności – wiedza

Zapraszam Cię po darmową wiedzę na mojego BLOGA DIETETYCZNEGO.

Zajrzyj też na rodzinnego i kolorowego instagrama po codzienne kulinarne inspiracje.

dieta w niepłodności, leczenie płodności dietą, dietetyk leczący niepłodność, jak wyleczyć niepłodność dietą

Zamów dietę

     

    WAŻNE!

    Proszę uprzejmie o sprawdzenie swojego maila przed potwierdzeniem wysłania formularza. Gdy dostaję maila z błędem, to nie mogę na niego odpisać, gdyż nie znam poprawnego adresu (czasami mi zwraca maile).