Uncategorized

Afrodyzjaki

🍆 AFRODYZJAKI NA WALENTYNKI🍆
 
Dzień jak codzień, choć mówi się, że to święto zakochanych. <3
 
🍆Co to jest afrodyzjak?
 
FDA definiuje afrodyzjak jako „każdy produkt opatrzony etykietą, która wywoła lub zwiększy pożądanie seksualne lub że poprawi sprawność seksualną”.
Zwykle działają bezpośrednio lub pośrednio na ośrodkowy układ nerwowy lub modyfikują poziom hormonów płciowych. Często są to zwykłe pokarmy i napoje, a także, mniej przebadane, zioła.
 
🍆 Szampan
 
Każdy rodzaj alkoholu jest swego rodzaju afrodyzjakiem ze względu na procenty. Angielskie badania pokazują jednak, że alkohol w gazowanych napojach wchłaniają się szybciej niż z napojów niegazowanych. Szampan zawiera też śladowe ilości cynku i magnezu, które są niezbędne do produkcji zarówno żeńskich jak i męskich hormonów płciowych. Mówi się również, że drożdżowy bukiet wytrawnego szampana dokładnie naśladuje zapach żeńskich feromonów płciowych.
 
🍆Owoce morza
 
Naukowcy z Harvardu prześledzili przez rok wyniki 500 par z Michigan i Teksasu. Wszystkie pary planowały ciążę, a pary zapisywały ilość zjadanych owoców morza i codziennie zapisywały swoją aktywność seksualną. Odkrycia wykazały, że pary, które jadły owoce morza więcej niż dwa razy w tygodniu, częściej uprawiały seks – średnio o 22 procent częściej niż pary, które spożywały mniej ryb. Według raportu 92% par, które jadły owoce morza więcej niż dwa razy w tygodniu, poczęło dziecko, w porównaniu z 79% par, które jadły owoce morza rzadziej.
 
🍆Warzywa
 
Wszystkie warzywa dodatnio wpływają na funkcje seksualne zarówno kobiet jak i mężczyzn. Do warzyw, które mogą działać jak afrodyzjak należą bakłażany. Bakłażany są pełne potasu, witaminy B6 i manganu, które są uważane za niezbędne dla zdrowia seksualnego mężczyzn.
W dodatku witamina B6 pomaga regulować poziom hormonów płciowych, zapewniając wzrost funckcji seksualnych u mężczyzn.
 
🍆 Maca
 
Maca była używana od wieków w celu zwiększenia płodności i popędu seksualnego, a istnieją badania, które to potwierdzają. W badaniu Trusted Source z 2002 r. Wykazano, że maca zwiększa pożądanie seksualne u mężczyzn, podczas gdy badanie z 2008 r. Trusted Source wykazało zmniejszenie dysfunkcji seksualnych u kobiet po menopauzie.
 
🍆 Johimbina
 
Organiczny związek chemiczny, alkaloid uzyskiwany z kory drzewa z gatunku johimba lekarska (Pausinystalia johimbe), występującego w Afryce. Tradycyjnie wykorzystywana jako afrodyzjak, dzisiaj dostępna jest pod postacią suplementów. Johimbina jest antagonistą receptorów alfa przez co jest wykorzystywany jako afrodyzjak. Aby skorzystać z działania johimbiny trzeba zażyć krople z tym alkaloidem na kilkanaście minut przed stosunkiem. Johimbina powoduje zwiększony dopływ krwi do narządów płciowych. Niektóre badania
pokazują,że korzyści ze spożycia johimbiny są mniejsze niż negatywne skutki.
 
🍆 Czekolada
 
Czekolada przez zawartość polifenoli zwiększa ukrwienie żeńskich i męskich narządów płciowych, przez co może być wykorzystywana jako afrodyzjak. Należy Pamiętać o tym, że związki aktywne zawarte w czekoladzie nie wchłaniają się od razu (jak np. alkohol z szampana), przez co trzeba stosownie wcześniej jej użyć, aby wywołać korzystny efekt. Lepsze ukrwienie narządów płciowych może zwiększyć doznania podczas stosunku. Pamiętaj, aby wybierać tylko ciemną czekoladę.
 
Aby każdy dzień w roku był dla Was jak walentynki 😉
 
Dobrej niedzieli,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.